BEN KİMİM?

Bu sayfada benim hakkımdaki temel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

ÇOCUKLUĞUM

Sıcak bir Temmuz sabahının erken saatlerinde, İstanbul Göztepe Hastanesi'nde dünyaya gözlerimi açmışım.

Kadıköy'deki bahçeli evimizde, ailemle birlikte tombul, güzel ve mutlu bir çocukluk geçirdim.

O yaşlarda uzaya ve gökyüzüne özel bir merakım vardı, en sevdiğim dizi o aralar günde sadece üç saat yayın yapan TRT-1'deki Uzay Yolu (Star Trek) serisiydi. Bilim-kurgu'ya merakım o zamanlardan beri devam ediyor.

Çocukluğum ile ilgili unutamadığım bir hatıram da, 1986 yılındaki kar yağışıdır. O zamanlar her çocuk gibi karla oynamayı çok severdim ve o sene hiç olmadığı kadar çok kar yağmıştı.

OKUL HAYATIM

İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'daki üç farklı okulda tamamlayıp, lise eğitimimi almak üzere Ataşehir Mevlana Lisesi 'ne kayıt oldum.

Öğrencilik hayatım bu liseyi bitirmekle son bulmadı, örgün eğitim sisteminden sıkılmıştım, önümü görmek istiyordum.

Bu düşünceler içinde iki defa ÖSS sınavını denedim ve sonuç alamayınca çalışmaya başladım.

Çalışırken bir yandan da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü 'nü okuyordum, 2009 yılında üniversiteyi de bitirip lisans mezunu oldum.

İŞ HAYATIM

2000 yılı problemi (Year2K) çözümleri sunan bir firmada Assembly programcısı olarak iş hayatıma başladım. Görevim EXE'lerdeki hataları makina kodundan bulmak ve düzeltmekti.

2002 yılında web ile tanıştım! (Aslında daha öncesinden HTML ile tanışıyordum, bkz. RPG -Real Programmers Group- Web Sitesi Sene 1999) Özel bir kartuş dolum firmasına ait siteleri ASP ile kodladım. Altı ay sonra freelance çalışmak üzere oradan ayrıldım.

2003 yılında bir ön muhasebe programı olan ve tamamen web tabanlı çalışan ޞ.U.A.Y.İ.P. (ޞirketlere Uygun Adresleme Yönetim İşlemleri Programı) adlı programı ASP dili ile yazdım.

2004 yılında Sertaş A.ޞ. adlı firmaya girdim ve iki sene boyunca Visual Basic 6 ile programlar yazdım. Ayrıca mobil cihazlara Native C ile uygulamalar geliştiriyordum. Bu kapsamda TEDAŞ sayaç okuma, Levi's Depo Takip, Hava Harp Okulu Sınav Değerlendirme, Mimar Sinan Üniversitesi Sınav Değerlendirme gibi bir çok programı tek başıma yazdım.

Daha sonra yine işten ayrıldım ve ikinci defa freelance çalışmayı denedim.

2005 yılında PROMED SAОLIK HİZMETLERİ için yurtçapında kullanılan web tabanlı bir BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ (BYS) yazdım.

2006 yılında FİNANSBANK A.ޞ. için Elektronik Ajanda adlı programı VB6 ile yazdım ve bu program Türkiye çapında 30.000 kişi tarafından kullanıldı.

2007 yılında POS DESTEK adlı firmada çalışmaya başladım. Buradaki ekibimle pek çok mobil otomasyon ve web tabanlı projeler hazırladım.

KENDİ İŞİM

Yılın sonlarına doğru kendi şirketimi açmak üzere ayrıldım.

3 Aralık 2007 tarihinde resmi olarak kendi şahıs işletmemin açılışını yaptım.

Site Fabrikası (www.sitefabrikasi.com) adındaki markamı oluşturdum, SSN - Simetrik Sunucu Nesneleri - ve bir sonraki sürümü olan SN2 - Simetrik Nesneler 2 - (www.sn2.org) adlı yerli üretim web sitesi panel yazılımlarımı hazırladım.

Bu tarihten beri pek çok web sitesi, özel tasarım, otomasyon yazılımı ve mobil projeler ürettim, hala da üretmeye devam ediyorum.

 

Hamdi EKMEN
Danışman, Yazılım Uzmanı

 

 

 

Site Fabrikası
%100 yerli yazılım olan içerik yönetim sistemi'ne sahip, müşterilerimize verdiğimiz yönetim paneli ile kendi sitelerini yönetebildiği hazır web siteleri üretiyoruz.
www.sitefabrikasi.com

 

 

eVasiyet.com
2007 yılında kurduğum bu site ile internet ortamında ücretsiz olarak vasiyet hazırlama ve ölene kadar saklama imkanı sağladım. Bu projem bir çok gazete, televizyon ve radyo programında tanıtıldı.
www.evasiyet.com

 

Şile Port
2009 yılından beri Şile, Ağva ve çevre köylerini tanıtıyoruz. Ayrıca en güncel otobüs saatlerini ve tarifelerini sitemizde bulabilirsiniz. Rehberimizde ise bölgedeki otel, pansiyon, restoran, alışveriş yapılacak ve gezilecek yerleri bulabilirsiniz.
www.sileport.com