ÇALIŞMALARIM

Yapmış olduğum işler, projelerim ve planlarımı buradan takip edebilirsiniz.

Ah Minel AşkDenemelerimKısa ÖykülerimSine-yorumTasarımlarım

«Önceki 123
MEZARLIK HİKAYELERİ 2 - ZAMBAK KÖŞK
Kısa Öykülerim

Diğer günlerden farklı olarak bugün kendini çok daha yorgun ve halsiz hissediyordu. Gözlerini aynadaki kendi yansımasına dikmiş dalgın dalgın bakarken, o sonsuz derinlikte kaybolduğunu hissetmeye başladı. İnsan kendi yansımasıyla konuşurken ne kadar şaşırırsa, kendini tanımaktan da o kadar uzaklaşıyor diye düşündü...

Devamı »
BİR RÜYA GÖRDÜM - BÖLÜM II : YALNIZLIK
Kısa Öykülerim

Beni hayata bağlayan hortumlar ve solunum cihazları ile baş başayım yine.. Cudi Dağı’ndaki son operasyondan beri ilk kez bu kadar büyük bir heyecan yaşıyorum. Sıcak çatışmanın tam ortasında, sarp kayalıklardaki mağaraya doğru koşar adım ilerlerken birden kulaklarım uğuldamaya başlamıştı. Sonra havada birkaç takla atıp yere düştüğümü hatırlıyorum.

Devamı »
BİR RÜYA GÖRDÜM - BÖLÜM I : RÜYA
Kısa Öykülerim

Yurdumun tüm toprakları işgal altındayken esaretin zincirini kırmak için dişini tırnağını feda eden, çocuklarının geleceğini aydınlatmak uğruna düşen bombalara ve yağan kurşunlara karşı vücudunu siper eden, kan kırmızı akan nehirlerde gördüğü yansımayı kendisine bayrak edinen milletimin rüyasını gördüm dün gece..

Devamı »
ŞEYTAN TOHUMU (THE POSSESSION)
Sine-yorum

(Puanım 7/10) Bir diğer şeytan çıkarma filminde daha birlikteyiz. Diğerlerinden tek farkı bu sefer papaz değil haham şeytan çıkarıyor, yani Yahudi anlayışına göre bir ayin izliyoruz. Ancak gel gelelim kızın ismi yine Emily :)

Devamı »
KÜRESEL GÜÇ ODAKLARI : ASKERİ GÜÇ
Denemelerim

Geçtiğimiz günlerde keşfettiğim bir sitede (www.globalfirepower.com) dünyamızın güç odaklarını daha yakından tanıyabilme fırsatı buldum.
Ülkemiz Türkiye bu askeri ve ekonomik güce göre yapılan sıralamada onuncu sırada yerini almış durumda, yani dünyanın en güçlü 10 ülkesinden birisiyiz. Birinci sırada ise hepimizin tahmin ettiği gibi ABD var!

Devamı »
BİR RÜYA GÖRDÜM - BÖLÜM III : YENİ BİR SABAH
Kısa Öykülerim

Bu sabah odamda farklı bir sesle uyandım. Odamı temizledikten sonra tam iki saat boyunca televizyondaki evlendirme programlarını izleyerek mesai dolduran Melahat hanım gelmedi bugün…

Devamı »
YALANLAR ÜSTÜNE (BODY OF LIES)
Sine-yorum

(Puanım 6/10) Bugün başka bir ajan filmi (another spy movie) olan "Body of Lies" adlı filmi izledim. 2008 yılı sonlarında ülkemizdeki sinemalarda "Yalanlar Üstüne" adıyla gösterilen filmin başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Russell Crowe oynuyor.

Devamı »
TÜRKİYE'NİN BARKODU 869 İLE BAŞLAR (!)
Denemelerim

Son günlerde elime geçen 869 BARKODLU TÜM ÜRÜNLER YERLİ MALI, HERKES ONU KULLANMALI temalı slayt gösterisinden oldukça rahatsız oldum.

Devamı »
ŞİLE PORT - YEREL BİLGİ
Tasarımlarım

Şile Port, 2009 yılında "fikir" olarak filizlenen ve 2010 yılı yaz sezonuyla birlikte gerçeğe dönüşen bir projemdir. Ana fikir olarak Şile, Ağva ve çevre köylerinin tanıtımını yapan, yan öğe olarak da seyahat ve alışveriş rehberi olarak büyüyen bir bilgi portalı olmasını hedefledim. Sitemizde çevre köylerin ve sahillerin kısa tanıtımları bulunmaktadır. Ayrıca üyelerimizin köyler ve sahillerle ilgili paylaştığı resimleri, videoları bu sitede bulabilirsiniz.

Devamı »
İPEK (SILK)
Sine-yorum

(Puanım 8/10) Roman'dan uyarlanan filmler her zaman beni etkilemiştir. Her ne kadar bazı romanlar birebir sinemaya uyarlandığı zaman bazı özelliklerini kaybetse de, İpek (Silk) filmi bana etkileyiciliğini kaybetmiş gibi gelmedi.

Devamı »
«Önceki 123