ÇALIŞMALARIM

Yapmış olduğum işler, projelerim ve planlarımı buradan takip edebilirsiniz.

Ah Minel AşkDenemelerimKısa ÖykülerimSine-yorumTasarımlarım

MEZARLIK HİKAYELERİ 2 - ZAMBAK KÖŞK
Kısa Öykülerim

Diğer günlerden farklı olarak bugün kendini çok daha yorgun ve halsiz hissediyordu. Gözlerini aynadaki kendi yansımasına dikmiş dalgın dalgın bakarken, o sonsuz derinlikte kaybolduğunu hissetmeye başladı. İnsan kendi yansımasıyla konuşurken ne kadar şaşırırsa, kendini tanımaktan da o kadar uzaklaşıyor diye düşündü...

Devamı »
BİR RÜYA GÖRDÜM - BÖLÜM I : RÜYA
Kısa Öykülerim

Yurdumun tüm toprakları işgal altındayken esaretin zincirini kırmak için dişini tırnağını feda eden, çocuklarının geleceğini aydınlatmak uğruna düşen bombalara ve yağan kurşunlara karşı vücudunu siper eden, kan kırmızı akan nehirlerde gördüğü yansımayı kendisine bayrak edinen milletimin rüyasını gördüm dün gece..

Devamı »
BİR RÜYA GÖRDÜM - BÖLÜM II : YALNIZLIK
Kısa Öykülerim

Beni hayata bağlayan hortumlar ve solunum cihazları ile baş başayım yine.. Cudi Dağı’ndaki son operasyondan beri ilk kez bu kadar büyük bir heyecan yaşıyorum. Sıcak çatışmanın tam ortasında, sarp kayalıklardaki mağaraya doğru koşar adım ilerlerken birden kulaklarım uğuldamaya başlamıştı. Sonra havada birkaç takla atıp yere düştüğümü hatırlıyorum.

Devamı »
MEZARLIK HİKAYELERİ 3- ARA İSTASYON
Kısa Öykülerim

Çok uzaklardan duyulan tren sesi onu kendine getirmeye yetti. Gece nöbetleri onun için hep zor olmuştu ve eski memurların tabiriyle henüz "çömez" olduğundan bu nöbetler hep ona denk gelmekteydi. Onlar da başkalarının  çömeziydi bir zamanlar. Bu zincir nefret ve intikam duyguları ile sabitlenmiş halkalar gibi uzayıp gidiyordu.

Devamı »
YALNIZLIK ÜZERİNE
Kısa Öykülerim

"Güvenmediğin dala tutunursan, hem dalı hem kendini kırarsın..." (HE) Mart 2013, İstanbul

Devamı »
MEZARLIK HİKAYELERİ 1 - MUTLU YUVA
Kısa Öykülerim

Sehrin karmasasindan uzak olabildigi tek yer, evinin hemen karsisindaki mezarlikti. Kafa dinlemek istedigi zaman oraya gider, hic tanimadigi bir komsusunun mermeri basinda oturur ve saatlerce dusunurdu. Belki oranin sakinleri de ilham verirdi ona, oyle ya, yillarin tecrubesini kazanmis ve cogu da bu tecrubelerle birlikte mezara gomulmustu. Cok az insan tecrubesini nesilden nesile aktarabiliyor diye dusundu.

Boşa geçen hayatlar müzesi..

Devamı »
ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
Kısa Öykülerim

Kendini yalnız sanan bir adamın öyküsüdür bu...”

Yıllar önce kaybettiği köpeği Joe '’nun anısına bahçeye diktiği fidan ilk meyvelerini vermeye başlamıştı. Köpeğini yaşlı gözlerle toprağa gömerken, üstüne bir üzüm fidanı dikmeyi akıl etmiş ve geçen üç koca yılın sonunda da bu düşüncesinin meyvelerini toplamıştı.

Devamı »
BİR RÜYA GÖRDÜM - BÖLÜM III : YENİ BİR SABAH
Kısa Öykülerim

Bu sabah odamda farklı bir sesle uyandım. Odamı temizledikten sonra tam iki saat boyunca televizyondaki evlendirme programlarını izleyerek mesai dolduran Melahat hanım gelmedi bugün…

Devamı »