ÇALIŞMALARIM

Yapmış olduğum işler, projelerim ve planlarımı buradan takip edebilirsiniz.

Ah Minel AşkDenemelerimKısa ÖykülerimSine-yorumTasarımlarım

WARM BODIES (SICAK KALPLER)
Sine-yorum

(Puanım 10/10) Gerçekten son zamanlarda izlediğim en eğlenceli ve en çok anlam taşıyan filmlerden birisi oldu diyebilirim. Filmin bütün sinema tarzlarını birleştirip finalinde ise mükemmel bir mesajla noktalanmış, gerçekten iyi iş çıkarılmış.

Devamı »
ANNA KARENINA
Sine-yorum

(Puanım 8/10) Önemli eleştirmenler tarafından "günümüze kadar yazılmış en iyi roman" olduğu belirtilen, Tolstoy'un ölümünden önce ardında bıraktığı mükemmel bir kitabın en son sinema uyarlaması beni çok etkiledi.

Devamı »
Pİ'NİN YAŞAMI (LIFE OF PI)
Sine-yorum

(Puanım 9/10) Hindistan'da başlayıp dünyanın öbür ucunda biten, muazzam bir öyküye sahip ve güzel mesajlar içeren bir filmdi, gerçekten çok keyif alarak izledim.

Devamı »
ŞEYTAN TOHUMU (THE POSSESSION)
Sine-yorum

(Puanım 7/10) Bir diğer şeytan çıkarma filminde daha birlikteyiz. Diğerlerinden tek farkı bu sefer papaz değil haham şeytan çıkarıyor, yani Yahudi anlayışına göre bir ayin izliyoruz. Ancak gel gelelim kızın ismi yine Emily :)

Devamı »
BULUT ATLASI (CLOUD ATLAS)
Sine-yorum

(Puanım 10/10) İnsanoğlu'nun geçmişte yaşadığı ve birbirine yaşattığı problemler üzerine kurulu bu filmi insanlığımdan utanarak izledim! Elbette filmdeki kötü karakterlerin yaptıklarının hiçbirisini hayatım boyunca yapmadım ve yapmam da, ancak üç saate yakın filmin sonuna geldiğimde kendime şunu sordum: "Gerçekten ben de bu sistemin bir parçası değil miyim?"

Devamı »
UPSIDE DOWN (TERS YÜZ)
Sine-yorum

(Puanım 9/10) Bildiğiniz dünya ve evren modelini unutun, bu bir bilim-kurgu değil, birbirine çok yakın iki ayrı gezegende yaşayan iki ayrı insan topluluğunun olduğu fantastik bir dünyaya adımlarımızı atıyoruz! Yerçekimine karşı direnmeye çalışan bir aşk ve âşıkların yaptığı fedakarlıkları görmeye hazır olun..

Devamı »
TAKİP 2 - İSTANBUL (TAKEN 2)
Sine-yorum

(Puanım 7/10) İlk filmde, başka bir ülkeye tatile giden kızının insan kaçakçıları tarafından kaçırılması üzerine, onu kurtarmak için yollara düşen bir babanın fedakarlığını izlemiştik ve çok etkilenmiştik. Bu devam filminde ise babamız İstanbul'u ziyarete geliyor ve eski karısı ile kızını gizli bir tehlike bekliyor...

Devamı »
İPEK (SILK)
Sine-yorum

(Puanım 8/10) Roman'dan uyarlanan filmler her zaman beni etkilemiştir. Her ne kadar bazı romanlar birebir sinemaya uyarlandığı zaman bazı özelliklerini kaybetse de, İpek (Silk) filmi bana etkileyiciliğini kaybetmiş gibi gelmedi.

Devamı »
YALANLAR ÜSTÜNE (BODY OF LIES)
Sine-yorum

(Puanım 6/10) Bugün başka bir ajan filmi (another spy movie) olan "Body of Lies" adlı filmi izledim. 2008 yılı sonlarında ülkemizdeki sinemalarda "Yalanlar Üstüne" adıyla gösterilen filmin başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Russell Crowe oynuyor.

Devamı »